вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий